web analytics
Ekologiczne rozwiązania

Ekologiczne opakowania shotów RINGANA

Następny poziom w branży opakowaniowej jaki udało nam się osiągnąć, to nowe opakowania naszych świeżych shotów. Są zrobione z włókien formowanych, które w 100% pochodzą z recyklingu. W tym procesie stworzyliśmy obieg zamknięty co oznacza, że zredukowaliśmy ilość kartonowych odpadów (np. kartony w biurze, po surowcach itp.) do zera!

 

 

Tworząc ten projekt udało nam się zredukować aż 92% farby drukarskiej, a pozostałe 8% drukujemy zgodnie z koncepcją “from the cradle to the cradle” (od kołyski do kołyski). To oznacza, że wszystkie zasoby, które wykorzystujemy w danym procesie muszą wrócić do obiegu biologicznego.

 

W przypadku naszych opakowań, broszurkę (którą widzicie na pierwszym zdjęciu) drukujemy zgodnie z tą właśnie koncepcją. Wszystkie zasoby, które wykorzystaliśmy w tym procesie mogą wrócić do obiegu biologicznego i są nieszkodliwe dla środowiska. Podsumowując: ta broszurka osiąga najwyższy, możliwy poziom ekologiczny. Nie da się drukować w sposób bardziej przyjazny dla środowiska.

 

 

Gumki, które zamykają i zabezpieczają opakowania napojów są z naturalnego kauczuku. Nie są zadrukowane i można je ponownie wykorzystywać w naszych domach.

 

Koncepcja zrównoważonego rozwoju w RINGANA nie jest nigdy jednowymiarowa, ponieważ nigdy nie udoskonalamy tylko jednego ogniwa łańcucha produkcyjnego. Myślimy zawsze o całości!

 

 

 

 

 

Włókna formowane, to absolutnie materiał przyszłości z obecnego punktu widzenia! To opakowania bardzo oszczędne w zasobach i  bardzo delikatne w dotyku. Nasze absolutne bestsellery takie jak –  shoty  RINGANA chi, dea i isi, całkowicie zasługują na te opakowania next level!

To nowy poziom zrównoważonego rozwoju i RINGANA jest tu pionierem.

https://ewamaciag.ringana.com/drinks/?lang=pl

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *